KSAKN 2022 – Podsumowanie i galeria zdjęć

Cieszymy się, że ostatni KSAKN, organizowany przez nasze Koło mógł cieszyć się tak dużą frekwencją – na liście obecności odnotowało się 67 osób!

Uczestnicy – głównie studenci astronomii z Krakowa, Torunia,  Wrocławia, Poznania oraz Warszawy mieli okazję do zaprezentowania swoich osiągnięć naukowych lub przeglądu wybranego zagadnienia astronomicznego w formie referatu lub plakatu. Ważnym elementem każdego KSAKNu jest również integracja studenckiej społeczności astronomicznej, toteż nie zabrakło również ciekawych rozmów oraz integracji między uczestnikami.

Tradycyjnie, nie zabrakło wykładów gościnnych, które w tym roku zaprezentowali naukowcy z Obserwatorium Astronomicznego UW – będący opiekunem naszego Koła prof. Łukasz Wyrzykowski  przedstawił prelekcję pt. „Misja kosmiczna Gaia i poszukiwanie zaginionych czarnych dziur w Galaktyce” oraz dr hab. Radosław Poleski, który wygłosił wykład zatytułowany: „Co wiemy o mikrosoczewkowych planetach pozasłonecznych?”.

Następny KSAKN, w edycji letniej, zorganizuje Koło Naukowe Studentów Astronomii Uniwersytetu Jagiellońskiego w maju. Już teraz gorąco zapraszamy!

 

Pamiątkowe zdjęcie uczestników

 

Więcej zdjęć z wydarzenia: