Pokazy w Centrum Nauki Kopernik

Nasze Koło angażuje w różne inicjatywy mające na celu popularyzację astronomii. W czwartek, 26 stycznia wzięliśmy udział w organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik wydarzeniu „Orbita Kopernika”, będącego częścią cyklu wydarzeń z serii „Wieczory dla dorosłych”.

Wystawiliśmy własne stanowisko, na którym omawialiśmy m.in. działanie teleskopu, najważniejsze parametry opisujące optykę teleskopową, co wpływa na jakość amatorskich i profesjonalnych obserwacji astronomicznych, jak przewidywać roczną i dzienną zmianę wyglądu sfery niebieskiej, przedstawiliśmy oraz zilustrowaliśmy na przykładzie bączków zjawisko precesji osi Ziemi, nie zabrakło też ciekawych rozmów o różnych innych zagadnieniach astronomicznych.

„Wieczory dla dorosłych” są cyklem imprez popularnonaukowych organizowanych przez CNK. Każde wydarzenie jest tematyczne z jednym wątkiem przewodnim. W ich trakcie odbywają się wykłady, pokazy, pogadanki ekspertów, dyskusje o nauce. Najnowsze wydarzenia znaleźć można pod linkiem: https://www.kopernik.org.pl/wydarzenia/wieczory-dla-doroslych

 

Może Ci się również spodoba