Podsumowanie KSAKN 2017 semestru zimowego

W tym semestrze to my byliśmy organizatorem Konferencji Studenckich Astronomicznych Kół Naukowych. Wydarzenie odbyło się w dniach 16-19 listopada i wzięło w nim udział w sumie ponad 50 osób.
Jak zazwyczaj zaprezentowano szereg referatów oraz kilka plakatów, spośród trzech dni sesji referatowych, dwa spędziliśmy w Obserwatorium Astronomicznych UW, a jeden w głównym budynku Wydziału Fizyki UW.
Dodatkowy element stanowiły wykłady eksperckie, prezentacje na temat najważniejszego polskiego projektu astronomicznego OGLE, a także należącego do ESA kosmicznego teleskopu Gaia przygotowały doktorantki naszego obserwatorium – odpowiednio mgr Anna Jacyszyn-Dobrzeniecka oraz mgr Katarzyna Kruszyńska. Odwiedził nas również dr inż. Stanisław Kozłowski – prezes firmy Cilium Engineering, który opowiedział o możliwościach komercyjnego wykorzystania rozwiązań technicznych stosowanych w astronomii.
Poza częścią merytoryczną czas uczestnikom umiliło zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin” oraz spotkanie integracyjne w klubie Paradox.
Przyznano również nagrody książkowe za najlepsze prace uczestników. Zwyciężcom gratulujemy!