Udział OA UW w wydarzeniu „Frycek w kosmosie”

W niedzielę, 21 czerwca 2026 roku, pracownicy i doktoranci Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Warszawskiego, a także studenci zrzeszeni w Kole Naukowym Astronomów, wzięli udział w wydarzeniu edukacyjnym „Frycek w kosmosie”, zorganizowanym przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.
W ramach wydarzenia, przedstawiciele OA UW wspólnie z Fundacją New Space, przygotowali liczne aktywności popularyzujące wiedzę o astronomii i eksploracji kosmosu. Wśród atrakcji znalazły się m.in.:
- gra terenowa,
- pokazy tworzenia komet z suchego lodu,
- warsztaty konstrukcji rakiet,
- prezentacja meteorytów.
Wydarzenie stanowiło idealną okazję do rozmów o astronomii z uczestnikami w różnym wieku i cieszyło się dużym zainteresowaniem, gromadząc kilka tysięcy osób.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas oraz ogromne zainteresowanie nauką!





